Aktualności

Juwenaliowy Koncert Finałowy

Niedziela 18 maja - 20.00 - Klub Studencki Żaczek

Kończymy Juwenalia Krakowskie 2014. Jak zawsze - robimy to z pompą. Było bardzo rockowo. Na scenie pod Klubem Żaczkiem na ostatnim juwenaliowym koncercie zagrali laureat przeglądu Rockrebel - Mass Solitude oraz legenda polskiej muzyki - Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.

Na dobry początek scenę rozgrzała progressive metalowa kapela z Tarnowskich Gór, Mass Solitude. Młody zespół gra razem od roku, ale ma na swoim koncie sukcesy w muzycznych przeglądach i konkursach, pracuje też nad sowją pierwszą EP-kę. Mass Solitude zagrali swoje wersje kawałków innych zespołów oraz własne utwory.

fot. Grzegorz Mądry, KSAF AGH

Zgodnie z planem o 21 na scenie pojawił się Kult. Występ legendy polskiej sceny muzycznej był doskonałym zakończeniem Juwenaliów Krakowskich 2014. Kult jest doskonale znany starszym i młodszym pokoleniom. Jednak na Juwenaliach udowadnia, że jego muzyka trafia właśnie do młodzieży studenckiej. Wszyscy znamy takie kawałki jak "Kocham cię, a miłością swoją", "Brooklyńska rada Żydów" czy "Baranek". Nie zabrakło też świeższych utworów, "Maria ma syna" czy "Prosto". Kazik Staszewski niezmiennie od lat zaraża publiczność wielką energią. 

Juwenalia Krakowskie 2014 oficjalnie za nami. Do zobaczenia za rok!

 

Rockowe Juwenalia

Sobota 17 maja - godz. 19.30 - Klub Studencki Żaczek

Happysad i Strachy na Lachy - czy bez tych zespołów mogłyby odbyć się krakowskie Juwenalia? Nie sądzę. 

Niezawodni i przyciągający tłumy fanów - Happysad i Strachy na Lach zagrali koncert plenerowy na scenie pod Klubem Studenckim Żaczek. Było dużo dobrego rocka i siły w polskich muzykach. A publiczność nie dawała im wytchnienia. 

fot. Aleksandra Świercz, KSAF AGH

Happysad to znany zespół obecny na polskiej scenie rockowej od wielu lat. Większość kojarzy ich z pięknymi czasami liceum, niektórym miłość do świętkorzyskiego zespołu zostaje na studia. I dobrze, bo piękne lata "przed sesją" mogą powspominać przy znanych dobrze dźwiękach ulubionej kapeli. Niepewna pogoda nie przeszkodziła dzisiaj organizatorom i koncert Happysad należy zaliczyć do bardzo udanych - ze względu na frekwencję i atmosferę. 

fot. Wojciech Pasoń, KSAF AGH

Strachy na Lachy mogły już tylko polepszyć sytuację. Teksty kultowych kawałków wydobywały się z kilkutysięcznego tłumu zgromadzonego przy Klubie Żaczek. Scena zaczęła wibrować od dobrze znanych kawałków, pogo i oszałamiającej euforii. Występ artystów zakończył się potężnymi brawami i niekończącym się wywoływaniem na bis. To właściwe żadne zaskoczenie - od lat Strachy i Happysad cieszą sie niezwykłą popularnością w Krakowie, a bilety wyprzedają się bardzo szybko. Pewnie dlatego, że najbardziej lubimy to co już znamy. 

Powtórka ze znanej i klasycznej rozrywki również jutro - na scenie pod Klubem Żaczek wystąpi legenda polskiej muzyki - zespół Kult. 

Juwenaliowa Fuzja Rapu

Piątek 16 maja - godz. 19.00 - Klub Studencki Żaczek 

Najbardziej raperski wieczór juwenaliowa za nami. Gwiazdy polskiej sceny rapu zawiatły do studenckiego Klubu Żaczek i rozniosły go. Był ogień! 

W piątkowy wieczór na krakowskie Juwenalia zawitały gwiazdy polskiego rapu. Koncert w Żaczku rozpoczął o 19:00 rapowy duet przedstawiający się jako Exteti K lub XY. Ich pojawienie się na scenie zwiastowało ogromną dawkę klasycznego rocka z nutką elektrycznej gitary. Blisko godzinny występ spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem. Ich popis był doskonałą rozgrzewką przed występem projektu NERVOSOUL, poznańskiego rapera DONGURALESKO oraz bez wątpienia jednego z najbardziej uznanych polskich raperów i producentów O.S.T.R.'ego, którego wspierali niezawodni Dj Heam oraz Noise Trio.

Po Exteti K na scenie pojawili się członkowie projektu Nervosoul, którzy za punkt honoru wyznaczyli sobie rozgrzanie zziębniętej i zmokłej publiczności. Początki zawsze bywają trudne, jednak weseli krakowscy studenci szybko podchwycili klimat i rozpoczęli dobrą zabawę.

fot. Wojciech Dyrda, KSAF AGH

Następnie na scenie pojawił się się DONGURALESKO. Nie zabrakło kawałków z ostatniego krążka poznańskiego artysty "Jeden z życia moment" z 2012 roku. Twórczość donGURALesko zaliczana bywa do nurtu braggadocio charakteryzującego się rozbudowanymi metaforami i wysoką biegłością techniczną.To po reakcji krakowskich żaków musiało się spodobać.

fot. Michał Mach, KSAF AGH

Na zakończenie na scenie pojawił się O.S.T.R.y, który rozbujał publikę takimi kawałkami jak: "Po drodze do nieba", "Przyjaciel diabła", czy najbardziej znane "Tabasco". Andrzej Ostrowski to legenda polskiego rapu i właściwie pisanie o jego koncercie mija się z celem. Prawdziwi fani i obecni w Klubie Żaczek podczas Juwenaliowej Fuzji Rapu wiedzą najlepiej jak wyglądał jego występ na scenie. Zapewne wspominają go z takim samym entuzjazmem jak my! 

Korowód Juwenaliowy

Piątek 16 maja - godz. 10.00 - Rynek Główny w Krakowie

Kolejny raz studenci opanowali krakowskie ulice. Kolorowy korowód żaków przeszedł z ul. Reymonta na Rynek Główny! Tam przedstawiciele braci studenckiej, Najmilsza Studentka Ola Warchał i SuperStudent Artur Kuś z Akademii Ignatianum odebrali od prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, klucze do miasta. Studenci nie przestraszyli się deszczu i jak zwykle stawili się licznie.

Studencki pochód ruszył z ul. Reymonta. W barwnym tłumie można było zobaczyć na przykład smerfy, Słowianki, superbohaterów, Indian, bajkowych postaci, zwierząt wszelkich gatunków. Żacy jak zwykle wykazali się wielką pomysłowością i wyczuciem chwilii, bo w korowodzie "popłynęła" żółta łódź podwodna, która dzielnie przeciwstawiała się deszczowej pogodzie.

fot. Jolanta Kozik, KSAF AGH

Korowód na krakowski Rynek doszedł w niecałą godzinę. Nie obyło się oczywiście od tradycyjnych uczelnianych przyśpiewek i nieoficjalnych zawodów w to, która uczelnia jest najgłośniejsza. Prezydent Jacek Majchrowski oficjalnie przekazał klucze do miasta przedstawicielom żaków, czyli Najmilszej i SuperStudentowi - Oli i Arturowi. W ten weekend władza w Krakowie należy do studentów!

fot. Jolanta Kozik, KSAF AGH

Przed nami jeszcze 2 dni juwenaliowej zabawy. Znając fantazję krakowskich studentów, na pewno doskonale wykorzystają ten czas!

Wielki Koncert Plenerowy

Czwartek 15 maja - godz. 17.00 - Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ

Wielki Juwenaliowy Koncert Plenerowy na Piastowskiej, czyli największe muzyczne wydarzenie Juwenaliów Krakowskich 2014. Kilka godzin dobrej muzyki pod gołym niebem, jak zawsze zgromadziło spragnioną muzycznych wrażeń publiczność. Nawet ulewny deszcze nie przeszkodził w zabawie. W tym roku na Koncercie Plenerowym zagrali Lad's Life, Farben Lehre, Enej, COMA i IRA.

 

Pierwsza na scenie pojawiła się formacja Lad’s Life. Krakowski zespół jest laureatem 6 edycji DachOFFka Festival. Po nich zagrali Farben Lehre. Punkowo-rockowej ekipy z domieszką reggae z Płocka nie trzeba nikomu przedstawiać. Na polskiej scenie muzycznej pojawili się w 1986 roku. Jednak przy ich muzyce dobrze bawią się starsi i młodsi. “Matura”, “Spodnie z GS-u” i “Kwiaty” mają już status przebojów i skutecznie rozgrzały publiczność.

fot. Wojciech Dyrda, KSAF AGH

Potem przyszła kolej na gwiazdy młodego pokolenia, czyli Enej. Mieszanka ska i ukraińskiego folkloru oraz pozytywna energia jak zawsze przeniosły nas w inny wymiar. Wielka energia płynąca z przebojów formacji udzieliła się każdemu. COMA na Juwenaliach Krakowskich to pewna tradycja. Łódzki zespół pojawia się w Krakowie niemalże co roku i zawsze gromadzi pod sceną olbrzymią liczbę fanów. “Skaczemy”, “Pierwsze wyjście z mroku” i “Spadam” zawsze wzbudzają wielkie emocje.

fot. Wojciech Pasoń, KSAF AGH

Wieczór zamknęła legenda polskiej muzyki rockowej - IRA. Zespół Artura Gadowskiego jest obecny na scenie od lat, przez ten czas zdobył wielu fanów i nieustannie zyskuje kolejnych. “Szczęśliwego Nowego Jorku”, “Mój Bóg”, “Parę chwil” - to tylko kilka wśród ich przebojów, które zyskały status kultowych. Kiedy na scenie pojawia się gwiazda tego formatu, można zapomnieć o deszczu i niesprzyjającej pogodzie. Tak właśnie było czwartkowej nocy.

 

Juwenaliowa Impreza Multimedialna

Czwartek 15 maja - godz. 20.00 - Klub Studencki Żaczek 

Deszcz mógł popsuć wszystko, na szczęście organizatorzy Juwenaliów Krakowskich zdecydowali się przenieść najbardziej elektroniczną imprezę pod dach Klubu Żaczek. Atmosfera była zdecydowanie... słoneczna!

Juwenaliowa Impreza Multimedialna od lat ściąga fanów nietypowego i nieszablonowego grania. To świetna opcja dla wszystkich, których do tańca nie porywają rockowe kawałki. Alternatywną scenę Juwenaliów reprezentowali w czwartkowy wieczór polscy artyści: Chris Look, Fox, Future Folk i i północy po raz drugi Chris Look. 

fot. Michał Poliński, KSAF AGH

DJ rozgrzał wszystkich (tak, teraz możemy ich tak nazwać) klubowiczów swoimi kawałkami techno i deep techno. Chris Look na codzień rezdyduje w krakowskich klubach. Lokalnego artystę można było uszłyszeć podczas JIM aż dwa razy.  

Chriss Look wprowadził publiczność w atmosferę serwowaną przez zespół Fox. Tym razem w składzie Paulina Przybysz, Organek, Pat i Kuba Staruszkiewicz porwali publiczność swoim graniem. Mieszanka elektroniki, dubstepu i syntetycznego popu skutecznie przygotowała wymagającą puczliczność na gwiazdę wieczoru. 

Future Folk, oczekiwany przez większość gości obecnych w Klubie Żaczek. Góralska muzyka elektroniczna w wykonania trzech panów - Stanisława, Szymona i Matta. Z niszowego party zrobiła się z tego naprawdę dobra impreza dla wymagających. Trudno oddać słowami atmosferę panującą podczas Juwenaliowej Imprezy Mulimedialnej. Tam trzeba było po prostu być! 

Juwenaliowi Niepokorni

Środa 14 maja - godz. 17.00 - Klub Studencki Żaczek

Koncert Niepokorni z biegiem lat stał się stałym, mocnym punktem Krakowskich Juwenaliów. I w tym roku pod Klubem Żaczek nie zabrakło przedstawicieli muzyki alternatywnej z najwyższej półki. W środę pod Klubem Żaczek pomimo niepewnej pogody zjawiło się wielu studentów gustujących w alternatywnych brzmieniach. Podczas imprezy Juwenalia – Niepokorni zagrali: Czesław Śpiewa, Lao Che, Epolets z Ukrainy Bajzel oraz islandzka formacja ET Tumason.

Jako pierwszy zagrał ET Tumason. Goście z Islandii przenieśli zgromadzonych krakowskich żaków w swój malowniczy muzyczny świat. W nieco odmiennym klimacie zagrało ukraińskie Epolets, które weszło na scenę w drugiej kolejności. Muzyczny kwartet zza wschodniej granicy brzmiał bardzo brytyjsko, co publiczność przyjęła z wielkim entuzjazmem.

fot. Adam Frączek, KSAF AGH

Po zagranicznych wykonawcach nadszedł czas na Piotra Piaseckiego znanego szerszej publiczności jako Bajzel. Jego charyzma rozbujała studencką brać w sam raz na wejście muzycznego projektu Czesław Śpiewa. Pod Żaczkiem nie zabrakło dobrze znanych polskiej publiczności piosenek takich jak „Maszynka do świerkania”, czy „W sam raz”.

fot. Adam Frączek, KSAF AGH

Na samym końcu tego wyjątkowego muzycznego koncertu zagrało Lao Che. Znani z zaangażowanych tekstów przedstawiciele Płocka nie z pewnością nie zawiedli nikogo z gromadzonych pod Żaczkiem fanów polskiej muzyki. „Spięty” jak zawsze dał z siebie wszystko na co publiczność odpowiedziała ogromnymi pokładami energii zwrotnej. Wczorajsze, wyjątkowe muzyczne spotkanie pod gołym niebem gwarantuje, że na przyszłoroczną, ósma edycja Niepokornych znów zjawią się tłumy wygłodniałych alternatywnych brzmień studenci.

Wybory Najmilszej Studentki Krakowa

Środa 14 maja - godz. 18 - Klub Studio

Znamy już Najmilszą Studentkę Krakowa 2014! Została nią studentka krakowskiej Akademii Ignatianum - Aleksandra Warchał. Nagrodę Publiczności zdobyła Angelika Wielgus z Politechniki Krakowskiej. Po wyborach na scenie Klubu Studio zagrali T.Love.

Wybory Najmilszych Studentek prowadził duet: Adam Grzanka z Formacji Chatlet i Marcin Wojciech, krakowski artysta kabaretowy, członek grupy improwizacji kabaretowej AD HOC. Kandydatki do tytułu zmagały się w sztuce improwizacji.

Klimat wyborów był bajkowy. Przedstawicielki krakowskich uczelni musiały przekonać do siebie jurorów i publiczność. Decydował urok osobisty, poczucie humoru, wdzięk i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji. Musiały na przykład wytłumaczyć wykładowcy, dlaczego przez rok nie były na zajęciach.

fot. Grzegorz Bania, KSAF AGH

W wyborach wzięłu udział Klaudia Grębowiec z Uniwersytetu Ekonomicznego, Basia Cyrek z Akademii Górniczo-Hutniczej, Monika Kucia z Uniwersytetu Rolniczego, Nina Gabryś z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urszula Woda z Akademii Wychowania Fizycznego, Natalia Góralczyk z Uniwersytetu Pedagogicznego, Angelika Wielgus z Politechniki Krakowskiej, Aleksandra Warchał z Akademii Ignatianum i Monika Wożniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W jury zasiedli przedstawiciele wszystkich uczelni.

fot. Grzegorz Bania, KSAF AGH

Tego wieczoru na scenie pojawiło się wiele gwiazd, bo wieczór zakończył występ legendy polskiej muzyki - T.Love. Zagrali znane i tak uwielbiane przez publiczność piosenki jak "Warszawa", "I love you" i "Stokrotka". Ich koncert był doskonałym ukoronowaniem tego wieczoru.

Juwenaliowy Koncert Reggae

Wtorek 13 maja - godz. 18.00 - Klub Studencki Żaczek

We wtorek scenę pod Klubem Studenckim Żaczek opanowała słoneczna muzyka reggae. Na Juwenaliach Krakwoskich zagrali znani przedstawiciele polskiego reggae - Maleo Reggae Rockers,  Vavamuffin i Indios Bravos.

Na początek na scenie pojawiła się ekipa Dariusza „Maleo” Malejonka. Maleo Reggae Rockers od lat reprezentuje klasyczne brzmienie reggae, pełne pozytywnej energii i ciepła. Nie zabrakło znanych i kochanych przez wszystkich autorskich przebojów, jak i klasyków polskiej piosenki w jamajskiej estetyce.

fot. Tomasz Soczewka, KSAF AGH

Vavamuffin to energetyczny, słoneczny, muzyczny koktajl reggae, raggamuffin, dub i dancehall. Pod Klubem Żaczkiem przerzucili muzyczny most między Warszawą a Kingston, a takie kawałki jak "Jah jest prezydentem", "Koronowane głowy" i "Bless" chyba nigdy się nam nie znudzą!

Na koniec publiczność pod Żaczkiem rozbujali Indios Bravos. Muzyka tej formacji to nie tylko reggae, doszukać możemy się w niej wpływów rockowych i bluesowych. Pełny emocji i ciepła występ grupy, przeboje, wśród nich "Jego piosenka o miłości" czy "Tak to tak" nie rozczarował nikogo.

 

Wybory SuperStudenta Krakowa

Wtorek 13 maja - godz. 19.00 - Klub Studio

Tradycyjne zawody na najmilszego studenta Krakowa rozstrzygnięte! Zwycięzcą w tym roku został Artur Kuś z Akademii Ignatianum. W jakich konkurencjach reprezentant Ignatianum pokonał kolegów z innych krakowskich uczelni?

Reprezentanci krakowskich uczelni tj.: Wojciech Chochołowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Emilian Gardiasz z Uniwersytetu Rolniczego, Mateusz Lichosyt z Uniwersytetu Pedagogicznego, Kamil Pawłowski z Akademii Górniczo-Hutniczej, Grzegorz Mastalerz z Akademii Wychowania Fizycznego i Michał Habrat z Politechniki Krakowskiej zmierzyli się w czterech konkurencjach. Zawody sprawdzały przede wszystkim kreatywność, zdolności improwizacyjne, poczucie humoru i szybkość reakcji. Liczył się również urok osobisty, ponieważ nierzadko na decyzje jury wpływał entuzjazm publiczności.

Wybory SuperStudenta Krakowa prowadził znany i lubiany duet - Kabaret Młodych Panów. Dzięki ich specyficznemu poczuciu humoru, wybory zyskały dodatkowy wymiar - były doskonałym preludium do ich występu artystycznego po ogłoszeniu wyników wyborów.

Wybory rozpoczęły sie tradycyjnie od przedstawienia uczelni. Laureaci uczelnianych konkursów na Najmilszego Studenta wspierani byli często przez przyjaciół z publiczności. Panowie zmierzyli się również w konkurencji na improwizacyjny wiersz, wymówki oraz klasycznej konkurencji - przekonania rektora, by odwołał najbliższy egzamin.

Zmagania oceniało piękne jury, czyli reprezentantki samorządów studenckich wszystkich krakowskich uczelni.

fot. Wojciech Pasoń, KSAF AGH

Zwycięzcą Wyborów SuperStudenta Krakowa został jednomyślnie Artur Kuś z Akademii Ignatianum. Przedstawiciele tej uczelni dopiero od niedawna startują w tego typu wyborach, więc Ignatianum należą się gratulacje - to ich pierwszy raz! Sympatie publiczności zdobył natomiast Mateusz Lichosyt reprezentant Uniwersytetu Pedagogicznego. 

Artur Kuś będzie odbierał klucze od Preznedenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego podczas Juwenaliowego Korowodu na Rynek Główny. Kto będzie jego sceniczna partnerka przekonamy się jutro podczas Wyborów Najmilszej Studentki Krakowa w Klubie Studio o godz. 19.00.

fot. Wojciech Pasoń, KSAF AGH

Juwenaliowa Noc Kabaretowa

Poniedziałek 12 maja - godz. 19.00 - Klub Studio 

Juwenalia Krakowskie 2014 rozpoczęte! Juwenaliowy tydzień zaczęliśmy w Klubie Studio. Na scenie pojawili się znany i lubiani przedstawiciele polskiej estrady kabaretowej - Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf oraz Kacper Ruciński. Juwenaliowa Noc Kabaretowa to wstęp do tygodnia pełnego dobrej muzyki i doskonałej zabawy.

Wieczór i Juwenalia otworzył Kacper Ruciński, twórca kabaretowy, przedstawiciel polskiego stand-upu.Ze wszystkich sztuk kabaretowych, to stand-up wzbudza najwięcej kontrowersji. Co oczywiście nie przeszkodziło krakowskiej publiczności, która po brzegi wypełniła Klub Studio, dobrze się bawić.

fot. Adam Frączek, KSAF AGH

Po Kacprze Rucińskim na scenie pojawiła się większa ekipa panów z Kabaretu Czesuaf. Sami o sobie piszą, że „Kabaret Czesuaf można porównać do szminki - jest na ustach wszystkich”. Po ostatnim wieczorze krakowscy widzowie będą mogli powiedzieć o nich wiele - ale nikt na pewno nie zarzuci im nudy i braku poczucia humoru.

fot. Adam Frączek, KSAF AGH

Kabaret Limo - tej formacji nikomu nie trzeba przedstawiać. Znani są nie tylko ze swoich programów kabaretowych. Olbrzymią popularnością cieszy się ich internetowa działalność, dzięki której dali się poznać szerszemu gronu odbiorców. W Klubie Studio pokazali to co najlepsze w ich repertuarze. Na scenie pojawił się także słynny Mariush.

fot. Dawid Bała, KSAF AGH

Początek Juwenaliów 2014 to strzał w dziesiątkę - na scenie same gwiazdy, a Klub Studio pełny - oby tak wyglądało każde wydarzenie w tym tygodniu.

 

Bilety w sprzedaży!

Od poniedziałku 5 maja prowadzimy sprzedaż biletów na imprezy Juwenaliowe odbywające się w Klubie Studio, Klubie Żaczek oraz przy Studium WFiS UJ przy ul. Piastowskiej.
Nasze punkty sprzedaży biletów znaleźć możecie w tych miejscach:

Hall Auditorium Maximum - ul. Krupnicza 33

Hall Collegium Novum - ul. Gołębia 24

Hall budynku Kompleksu Nauk Biologicznych UJ - ul. Gronostajowa 7

Biuro Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH - ul. Reymonta 13A

Klub Gwarek - ul. Reymonta 17

Klub Studio - ul. Budryka 4

Klub Filutek - ul. Rostafińskiego 10

Budka Eurostudenta na ul. Rostafińskiego 6

Stoisko obok przystanku MPK "Miasteczko Studenckie" na ul. Nawojki

Stoisko na terenie AGH przy budynkach B1 i B2

Klub Żaczek - al. 3 maja 5

Bilety na wydarzenia odbywające się w Klubie Studio oraz na Wielki Juwenaliowy Koncert Plenerowy dostępne również w stacjonarnych punktach sprzedaży Ticketpro i Ebilet. UWAGA! Bilety na Juwenaliową Noc Kabaretową zostały wyprzedane we wszystkich w/w punktach.

Kult, Ira, Coma, Enej - kto jeszcze? Sprawdźcie program!

Juwenalia już tuż tuż. Mamy nadzieję, że program który dla Was przygotowaliśmy pozwoli Wam na rewelacyjną zabawę w gronie przyjaciół oraz przeżycie niesamowitych chwil w Klubie Żaczek, Klubie Studio i podczas Wielkiego Koncertu Plenerowego przy ul. Piastowskiej

Juwenalia już tuż tuż. Mamy nadzieję, że program który dla Was przygotowaliśmy pozwoli Wam na rewelacyjną zabawę w gronie przyjaciół oraz przeżycie niesamowitych chwil w Klubie Żaczek, Klubie Studio i podczas Wielkiego Koncertu Plenerowego przy ul. Piastowskiej.

Najwięcej dziać się będzie na plenerowej scenie pod Klubem Żaczek. 13 maja wystąpią tam uznane zespoły z czołówki polskiego reggae: Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin oraz Indios Bravos. Miłośnicy bardziej alternatywnych brzmień powinni być zachwyceni programem następnego dnia: wówczas pod Żaczkiem w ramach „Juwenaliowych Niepokornych” zaprezentują się m.in. Lao Che oraz Czesław Śpiewa. W czwartek publiczność rozgrzeją gorące hity serwowane przez świetnych DJów, zaś w piątek scenę opanują hip hopowe rytmy i rymy autorstwa takich artystów jak donGURALesko, O.S.T.R., DJ Haem czy Noise Trio. Sobota i niedziela pod Żaczkiem będzie zaś gratką dla miłośników rockowego pazura: 17 maja zagrają tam Strachy na Lachy oraz happysad, zaś 18 maja – Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.

Część juwenaliowych imprez odbędzie się również w Klubie Studio położonym na Miasteczku Studenckim. 12 maja zgromadzoną w nim publiczność rozbawiać będzie absolutny top polskiej sceny kabaretowej: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf oraz Kacper Ruciński. 13 maja w Studio wybrany zostanie SuperStudent Krakowa – imprezę tę poprowadzą oraz uświetnią swoim występem członkowie Kabaretu Młodych Panów. Juwenalia nie mogą się również obyć bez wybrania Najmilszej Studentki Krakowa – o miano to panie rywalizować będą 14 maja, zaś ich zmagania poprowadzą Adam Grzanka i Marcin Wojciech. Tuż po ogłoszeniu werdyktu na scenie Studia wystąpi znana i lubiana grupa T.Love.

Swoistą wisienką na torcie każdych Juwenaliów Krakowskich jest Wielki Juwenaliowy Koncert Plenerowy, który tradycyjnie odbywa się na terenie SWFiS UJ przy ul. Piastowskiej. Koncert ów będzie mieć miejsce w czwartek 15 maja i wystąpią na nim takie gwiazdy jak Farben Lehre, Enej, Coma oraz IRA. Będzie się działo!

Najbardziej charakterystyczne elementy programu Juwenaliów – korowód na Rynek Główny, prezentacja krakowskich uczelni wyższych i przekazanie kluczy do bram Miasta – będą miały miejsce 16 maja. Za co tym razem przebiorą się pomysłowi żacy? Studenci której uczelni najgłośniej będą wykrzykiwać nazwę swojej Alma Mater? O tym mieszkańcy Krakowa przekonają się w juwenaliowy piątek.

Tegoroczne Juwenalia Krakowskie zapowiadają się jako wesołe święto nieskrępowanej zabawy, młodości i beztroski – tak bardzo potrzebnej w obliczu zbliżającej się sesji letniej i obron prac… Ale o tym na razie nie ma co myśleć! Juwe-juwe-juwenalia!

50 lat Juwenaliów!

Rozliczne i zróżnicowane koncerty, barwny korowód i doskonała zabawa – w maju po raz pięćdziesiąty krakowscy studenci przejmą władzę nad miastem.

Historia studenckiego święta w Krakowie rozpoczęła się dokładnie 50 lat przed rozpoczęciem tegorocznych Juwenaliów – 12 maja 1964 roku, z okazji sześćsetlecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, po raz pierwszy ulicami Krakowa przeszedł pochód...

Rozliczne i zróżnicowane koncerty, barwny korowód i doskonała zabawa – w maju po raz pięćdziesiąty krakowscy studenci przejmą władzę nad miastem.

Historia studenckiego święta w Krakowie rozpoczęła się dokładnie 50 lat przed rozpoczęciem tegorocznych Juwenaliów – 12 maja 1964 roku, z okazji sześćsetlecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, po raz pierwszy ulicami Krakowa przeszedł pochód studentów. Mimo półwiecza tej tradycji jej założenia nie zmieniły się: to wciąż okres doskonałej zabawy i możliwość odpoczynku od wizji egzaminów, kolokwiów, prac dyplomowych i innych utrapień studenckiego życia.

Świętujemy zatem okrągły jubileusz!

3..2..1..START!

Witamy na oficjalnej stronie Juwenaliów Krakowskich! Rozpoczynamy odliczanie dni do największego święta krakowskich żaków czar! W dniach od 12 do 18 maja 2014 przejmujemy władze nad Miastem.

Tradycyjnie podczas Juwenaliów odbęda się koncerty i występy kabaretowe - przygotowaliśmy dla Was szereg zróżnicowanych propozycji, z  którymi możecie zapoznać się w zakładce PROGRAM...

Witamy na oficjalnej stronie Juwenaliów Krakowskich! Rozpoczynamy odliczanie dni do największego święta krakowskich żaków czar! W dniach od 12 do 18 maja 2014 przejmujemy władze nad Miastem.

Tradycyjnie podczas Juwenaliów odbęda się koncerty i występy kabaretowe - przygotowaliśmy dla Was szereg zróżnicowanych propozycji, z  którymi możecie zapoznać się w zakładce PROGRAM.

Najświeższe informacje na temat Juwenaliów znajdziecie również na naszym Facebooku: www.facebook.com/JuwenaliaKrakowskie?fref=ts